Avion
Home
Home
English

Produkty
Produkty
Databáze letišť
PROFI verze
Mobilní APKA
Letová
dokumentace

Letecké fotografie
Letecké
fotografie

Plochy SLZ
Plochy SLZ

Obchod
Obchod
e shop
Prodejci
Velkoobchod Katalog

Firma
Firma
Kontakt
Grafika
Tiskové
zprávy

Lidské zdroje
Aktivity

Databáze letišť PROFI

Ukončení vydávání PROFI verze Databáze letišť v tištěné podobě

Rychlý technologický pokrok ve vývoji mobilních zařízení - chytrých telefonů a tabletů - způsobil v posledních letech velké změny v postupech předletové přípravy a používání leteckých informací za letu. Stejně tak uživatelé PROFI verze Databáze letišť již několik let postupně přecházejí na používání mobilní apky. Je to vcelku pochopitelný trend, obzvláště u PROFI verze - která obsahuje hodně potištěného papíru, proto je vcelku těžká a rozměrná. Zobrazení informací na tabletu či mobilním telefonu je pochopitelně pohodlnější a také jejich udržování v aktuální podobě je výrazně jednodušší.
Z uvedených důvodů již v roce 2023 PROFI verze Databáze letišť nebude vydána v tištěné - papírové formě. PROFI verze bude samozřejmě i nadále součástí mobilní apky ve formátu PDF.
Ale nemusíte se bát - klasickou Databázi letišť včetně letecké navigační mapy 1:500 000 a letecké plánovací mapy 1:1 000 000 plánujeme vydávat i nadále v papírovém vydání. Vzhledem k rychlosti technologického vývoje si netroufám dělat rozsáhlé plány na mnoho let, ale rád bych udržel vydávání klasické Databáze letišť s mapami v papírové formě co nejdéle to bude možné. Jsem přesvědčen, že tenký svazek klasické Databáze letišť se vždy vejde do kapsy v kabině letadla a v případě „výpadku” mobilního zařízení je to nejlepší záloha.

Databáze letišť PROFI

DATABÁZE LETIŠŤ PROFI

Informace uvedené v Databázi letišť PROFI jsou v zásadě shodné s klasickou verzí, ale zároveň je uvedeno mnohem více návazných informací o letišti a o leteckém provozu v jeho okolí. Pro každé letiště je uvedena jak podrobná příletová mapka s kompletní informací o vzdušném prostoru tak i plánek pozemní situace. Všechny informace jsou přehledně uvedeny na jednom místě - nejsou rozděleny do sekce LETIŠTĚ a sekce AD INFO jako v klasické verzi. Zároveň je důležité, že všechny informace jsou uvedeny větším písmem, jelikož je na to dostatek prostoru a tak jsou mnohem lépe čitelné. PROFI verze je přílohou klasické Databáze letišť a je k ní zajišťována letní změnová služba.

=> Obsahuje všechna LETIŠTĚ + ULTRALEHKÉ PLOCHY + HELIPORTY ČR+SR (celkem ~234 letišť, UL ploch a heliportů)
=> Každé letiště na jednom listu formátu A5 - mapa, plánek, všechny potřebné informace
=> Kvalitní papír, oboustranně barevný tisk, děrování
=> Včetně letní aktualizace - on-line elektronicky v PDF (aktualizace naleznete také na stránce www.aerobaze.cz v sekci FREE DOWNLOAD - v pravé části nahoře).
=> K dispozici je také verze Samostatné listy Databáze letišť PROFI (k dokoupení) - pro piloty, kteří si klasickou Databázi letišť již zakoupili a rádi by si dokoupili pouze PROFI verzi nebo jsou členy zájmových organizací (např. Svazu UL LAA ČR, SLA SR, SFUL SR), které pro své členy zajišťují předplatné klasické Databáze letišť.

Každý list PROFI verze je děrován pro možnost zavěšení do kroužkového šanonu nebo nákoleníku. Zároveň je formát listů zvolen tak, aby bylo možno jednotlivé listy umístit také do průhledných plastových závěsných obalů - pro lepší práci na palubě letadla. První strana obsahuje podrobnou příletovou mapku a všechny informace potřebné pro přílet/odlet z letiště – komunikační/navigační frekvence, polohu letiště, provozní dobu, podmínky příletu a místního provozu, okruhy a podobně. Druhá strana obsahuje informace potřebné pro vlastní přistání, pohyb na letišti a místní/předletové informace. Najdete zde podrobný plánek letiště s vyznačením všech důležitých informací jako vzletové/pojezdové dráhy, umístění budov/služeb/provozovatelů na letišti a podobně, podrobný popis dráhového systému, kompletní kontakty na letiště a jednotlivé provozovatele a podrobné informace o službách na letišti a v jeho okolí. Všechna letiště s vlastním prostorem CTR (většinou se jedná o letiště s provozem IFR) jsou vytištěna na dvoulistu a obsahují zvětšenou příletovou mapku i plánek letiště. Zvětšená mapka vždy obsahuje celé CTR včetně vstupních bodů a je perfektní nejen pro přílet na letiště, ale také pro průlet tímto CTR. Uspořádání ostatních informací je identické s běžným záznamem letiště.

V ceně publikace je obsažena také změnová služba. Změnová služba probíhá formou ručních změn - list s uvedenými změnami. Změny jsou vydávány v elektronické podobě (ve formátu PDF) a jsou ke stažení na našich webových stránkách. Každý rok vydáváme minimálně jeden cyklus změn - letní aktualizaci (většinou na přelomu června a července). Další cykly změn jsou vydávány dle aktuální situace - pokud nastanou významné změny v leteckých informacích. Informace o vydaných změnách obdrží všichni registrovaní uživatelé emailem (registrace pro zasílání změn je možná na našich webových stránkách). Uživatelé kteří si PROFI verzi Databáze letišť předplatili v rámci našeho předplatného, jsou ke změnové službě zaregistrováni automaticky.

Hlavní cyklus/nové vydání (vždy na jaře) provádíme jako kompletní revizi, tzn. vydáváme všechny listy znovu. Je to podle našeho názoru pro nás i pro vás podstatně jednodušší a po finanční/logistické stránce přibližně srovnatelně nákladné jako vydání pouze změněných listů (nemluvě o tom, že změny přes zimu provádíme skutečně pečlivě a alespoň jedna zněna je dle dlouhodobých statistik u více než 85% letišť/ploch a u více než 75% letišť/ploch jsou více než 3 změny!). Hlavně pro vás, piloty a uživatele Databáze letišť PROFI, je výrazně jednodušší staré listy kompletně zlikvidovat a zařadit celý balík nových, než probírat stránku po stránce a hledat co změnit a co ne. Nemluvě o tom, že listy po roce používání budou již pravděpodobně dost opotřebovány.

Možnost reklamních bannerů u letiště:
U každého letiště může být na konci druhé strany pod informacemi umístěno několik reklamních bannerů (viz ukázka níže). Bannery jsou určené výhradně pro prezentaci služeb poskytovaných na letišti pro piloty. Například pro letecké provozovatele, letecké školy, půjčovny letadel, servis letadel, nabídku hangárování a dalších služeb a podobně, nebo také restaurace či ubytování na letišti či v jeho blízkosti a zajímavé atrakce pro letecké výletníky. Cena umístění banneru velikosti 65x15mm je 4.000,- Kč (+dph21%) na jeden rok. Dvounásobně veliký banner (velikost 65x30mm nebo 130x15mm) je za 7.000,- Kč (+dph21%) na jeden rok. Pokud chcete mít u vašeho letiště také takový reklamní banner prosím kontaktujte nás hned v průběhu letní sezony, avšak nejpozději vždy do poloviny ledna daného roku kdy publikace vychází! Kontaktujte přímo Patrika Sainera, tel: 602 420 260 nebo vyplňte formulář níže a my vás budeme kontaktovat.


Zde si můžete nabídku bannerů u letiště stáhnout ve formátu PDF
Pokud chcete nabídku ukázat třeba kolegům na letišti, můžete si ji stáhnout a vytisknout na vaší tiskárně. Nebo můžete vaším kolegům toto PDF poslat třeba mailem.
ZDE je nabídka ve formátu PDF (210 Kb)


Mám zájem o zveřejnění banneru v Databázi letišť PROFI
Jméno:
Telefonní číslo:
E-mail:
Poznámka:
Ochrana proti spamu - napište číslicí součet čísla 10 a čísla 6:





Ukázka jednoho listu (jednoho letiště) DATABÁZE LETIŠŤ PROFI

Databáze letišť PROFIDatabáze letišť PROFI
Klikněte na obrázek pro jeho zvětšení!


Databáze letišť


web design: (c) 1998-2023, Avion®, Patrik Sainer