Avion
Home
Home
English

Produkty
Produkty
Databáze letišť
PROFI verze
Mobilní APKA
Letová
dokumentace

Letecké fotografie
Letecké
fotografie

Plochy SLZ
Plochy SLZ

Obchod
Obchod
e shop
Prodejci
Velkoobchod Katalog

Firma
Firma
Kontakt
Grafika
Tiskové
zprávy

Lidské zdroje
Aktivity

Podklady pro DĚTSKÝ NAVIGAČNÍ LET ke stažení:
PODKLADY KE STAŽENÍ ZDE 2015: HLEDÁNÍ VODNÍKA ŽABOUNA na Sázavě, Vltavě a v blízkých rybnících
PODKLADY KE STAŽENÍ ZDE 2014: HLEDÁNÍ HRADŮ A ZÁMKŮ okolo letiště a na řece Sázavě
Podklady pro dětský navigační let obsahují popis trati (starodávný pohádkový glejt pro děti), mapu se zakreslenou tratí a fotografie objektů v terénu - vždy podle daného tématu letu. Děti mají samozřejmě trať velmi jednoduchou - vždy se sleduje nějaká výrazná navigační linie v terénu a traťové fotografie mají v mapě již zakroužkované. Úkolem je nejen správně navigovat a najít fotografie na trati, ale hlavně si let s rodiči užít. První trať v roce 2014 jsem letěl se 4 i 6ti letou dcerou a obě navigovaly perfektně, o rok později jim to samozřejmě šlo ještě lépe. Důležité je nepodcenit navigační přípravu na zemi a podrobně si popovídat kudy se poletí a jak mají podle mapy navigovat. Let po dětské trati se nevyhodnocuje - úkolem je pouze ji obletět a najít objekty, které jsou na fotografiích. Užijte si to! Patrik Sainer.

Letecká soutěž Pohár F-Air

Firma Avion a Letecká společnost F-Air každoročně pořádají leteckou navigační soutěž Pohár F-Air na letadlech všech kategorií (UL, motorové větroně, letouny) na letišti Benešov. Soutěž probíhá od roku 2014 nově na začátku léta, na přelomu května a června.

20. ročník letecké soutěže Pohár F-Air 2015
Letiště Benešov, sobota 30. května 2015


Soutěž proběhne ve dvou kategoriích: sportovní (pro zkušenější piloty) a oddechové (pro začátečníky)
+ dětská soutěž v hangáru - vemte manželky a děti (cca od 2 let) sebou!

PŘÍLETY v sobotu do 8:30 SELČ
BRIEFING začíná v 9:00 SELČ


Soutěžit mohou jednočlenné i dvoučlenné posádky, na jednom letadle se mohou vystřídat dvě posádky, letadlo je možné půjčit na místě od společnosti F-Air, startovné 500,- Kč na posádku obsahuje přistávací poplatky a kompletní podklady k soutěžnímu letu, ukončení soutěže v sobotu cca do 18:00 SELČ. Ubytování je možné na letišti nebo hotel v Bystřici u Benešova (dopravu zajistíme, nutná rezervace předem).

Vezměte na navigační soutěž také vaše děti! Máme pro ně dětské úlohy.
Na letošním Poháru F AIR, bude opět uspořádána také dětská navigační soutěž pro děti od cca 2-3 let. A nejedná se o žádnou trampolínu či skákání v pytli. Hlavní myšlenka dětské soutěže je, aby si děti vyzkoušely něco podobného jako dělají tátové (nebo mámy :-) v letadle. Dětská soutěž bude probíhat samozřejmě pouze na zemi v blízkosti hangáru od rána (po briefingu) a po celý den v kategoriích podle věku přítomných dětí - tak, aby to bylo pro děti zábavné a spravedlivé. Při soutěži se předpokládá pomoc - asistence každému dítěti alespoň jednoho z jeho rodičů a výsledky budou vyhlášeny spolu s oficiálními výsledky poháru F AIR. Přihlásit se můžete přímo na místě po briefingu u mé ženy Pavly, která bude dětskou soutěž organizovat s našimi dětmi a pomocníky. S sebou nepotřebujete žádné pomůcky, vše dostanete na místě.
Jedná se již o čtvrtý ročník dětské soutěže, tak se připravte na nášup nových nápadů od me ženy :-)) Máme připravené perfektní dětské úlohy, které se loni dětem moc líbily! Kdo máte zájem, vezměte s sebou na letiště své drahé polovičky a děti - máte možnost strávit pěkný den na letišti a ještě si napočíst rodinohodiny :-)) Občerstvení a zázemí pro ženy a děti je samozřejmě k dispozici také po celý den - občerstvení u hangáru v režii letecké společnosti F AIR, v restauraci v Klubu pilotů a samozřejmě také večerní hangar párty (která začíná již odpoledne)!

Předběžné přihlášky prosím zasílejte na adresu:
F-Air, Letiště Benešov, 257 51 Bystřice u Benešova, nebo faxem: 317 793 802
e-mail: f-air@f-air.cz

Vaše dotazy vám rádi zodpovíme na telefonních číslech:
F-Air 317 793 820 nebo Patrik Sainer 602 420 260

Za Avion a F-Air, Patrik Sainer, ředitel soutěže

Propozice soutěže (PDF)
Pozvánka na soutěž (PDF)
Měřítko a extrapolace - na zpracování předletové přípravy (PDF)
POZOR: Stáhněte si Návod na soutěžní let (PDF ke stažení zde)
Je to stručné povídání pro piloty, kteří soutěž nikdy neletěli - jak vlastně na to. V textu naleznete popis celé soutěže, jak se na ni připravit, co mít sebou, v čem spočívá soutěžní let a jak jej provést a mnoho rad a tipů jak dosáhnout co nejlepšího výsledku.

Vysledky soutěže + podklady soutěžního letu:

Výsledky Poháru F-Air 2015

Vyhodnocení ODDECHOVÁ KATEGORIE - mapa se zakreslenou pozicí tajných traťových fotografií
Vyhodnocení SPORTOVNÍ KATEGORIE - mapa se zakreslenou pozicí tajných traťových fotografií

Podklady soutěžního letu kategorie DĚTSKÁ - popis trati (glejt pro děti), mapa a fotografie hradů a zámků (dětská trať se nevyhodnocuje - úkolem je pouze ji obletět a najít hrady a zámky, které jsou na fotografiích)

Podklady soutěžního letu - mapa se zakreslenou tratí - pro obě kategorie stejná
Podklady soutěžního letu kategorie ODDECHOVÁ - popis otočných bodů, traťové fotografie, fotografie otočných bodů + vyhodnocení tratě
Podklady soutěžního letu kategorie SPORTOVNÍ - popis otočných bodů, traťové fotografie, fotografie otočných bodů + vyhodnocení tratě

Trať soutěžního letu ve formátu KML - pro Google Earth

Záznamy z loggerů soutěžních posádek ve formátu KML - pro Google Earth stáhnete přímo zde
nebo je najdete také na stránkách Martina Hřivny: zde

Fotogalerie Pohár F-Air 2015:

Fotografie z průběhu soutěže jsme pořídili společně - Patrik a Pavla, Petr Vestfál, Standa Váňa, účastníci a zástupci FAir - mockrát díky!


Databáze letišť


web design: (c) 1998-2023, Avion®, Patrik Sainer