·  AeroBáze ·  Databáze letišť ·  Avion ·  Mobilní apka Databáze letišť ·  Letecká mapa on-line ·   
HPH Sailplanes
 Domů  ·  PilotShop ·  Předplatné ·


Přihlásit se
k odběru aktualizací
(v Češtině) ZDE.


Sign up to
Amendment Service
Subscription
(at English) HERE.


Nakoupit v Shopu
Všeobecné obchodní podmínky

Předplatit Databázi letišť

 

     Databáze letišť  DATABÁZE LETIŠŤ - PŘEDPLATNÉ 

Připravili jsme pro vás cenově zvýhodněné předplatné publikace Databáze letišť. Ušetříte nejen na ceně výtisku, ale zároveň budete mít zcela zdarma poštovné i balné (poštovné při objednávce na dobírku činí 99,- Kč pro doručení v rámci České republiky nebo 10,- Eur pro doručení na Slovensko). Tato nabídka platí pro každého, kdo má doručovací adresu na území České republiky nebo Slovenské republiky (pro ostatní evropské státy tuto nabídku bohužel nenabízíme, je to dáno systémem předplatného a doručováním Českou/Slovenskou poštou).

Je to jednoduché - PŘIHLAŠTE SE ZDE k předplatnému a my vám každý rok na začátku ledna zašleme e-mailem výzvu k úhradě předplatného - dispozice pro bankovní převod z účtu. Když platbu uhradíte, zašleme vám na začátku letecké sezóny novou aktuální Databázi letišť přímo do vaší schránky. POZOR: výzvu k úhradě vám zašleme pouze pokud jste v posledních 2 letech uhradili předplatné, pokud vynecháte, je lepší se zde přihlásit k předplatnému znovu. Máte-li jakékoliv dotazy, kontaktujte nás na telefonu +420 602 420 260 nebo +420 222 720 960, nebo e-mailem: predplatne@aerobaze.cz

=== ZPRÁVA (1/3/2024) ===
Již nyní si můžete založit předplatitelský účet a objednat předplatné Databáze letišť 2025
Stačí se zaregistrovat níže (klikněte na "založit NOVÝ PŘEDPLATITELSKÝ ÚČET") a my vám všechny potřebné informace zašleme e-mailem. Vaše nové předplatné můžete uhradit kdykoliv v průběhu roku. Pokud jej neuhradíte do začátku ledna, zašleme vám na začátku ledna e-mailem výzvu k úhradě s uvedeným termínem pro nejpozdější úhradu. Podrobné informace jak předplatné funguje naleznete níže.

=== ZPRÁVA (1/3/2024) ===
PŘEDPLATNÉ na Databázi letišť 2024 bylo uzavřeno
Předplatné Databáze letišť 2024 bylo možné uhradit nejpozději do 28. února jako každý rok. Nyní si můžete Databázi letišť 2024 objednat na dobírku v našem internetovém obchodě ZDE! Nebo si předplatit výtisk Databáze letišť 2025 - níže.

=== ZPRÁVA (14/11/2023) ===
Předplatné Databáze letisť 2024 a 2025 a letecké mapy pro členy Svazu UL LAA ČR
Na valné hromadě Svazu UL LAA ČR (konané 11/11/2023 v Humpolci) bylo odhlasováno pokračování dlouhodobé spolupráce s Databází letišť v letech 2024 a 2025. Všichni členové svazu (s uhrazeným členským a zároveň svazovým příspěvkem v daném roce) mají předplatné Databáze letišť včetně sady leteckých map automaticky uhrazené ze svých členských příspěvků. Nemusí se o nic starat a novou Databázi letišť (včetně leteckých map) dostanou přímo do své schránky (distribuci provádí LAA ČR).

Přihlášení k vašemu existujícímu předpatitelskému účtu
Založení nového předplatitelského účtu
     Pro přihlášení použijte vaše PŘEDPLATITELSKÉ ČÍSLO (variabilní symbol platby předplatného) a vaše PSČ 

I. Předplatitelské číslo: (šestimístný variabilní symbol platby)
II. Vaše PSČ: (pět číslic bez mezery)


  založit  NOVÝ PŘEDPLATITELSKÝ ÚČET  můžete zde  

     PODROBNÉ INFORMACE O PŘEDPLATNÉM 

Jak to funguje:
• Výhodného předplatného může využít každý uživatel Databáze letišť s doručovací adresou v České republice a ve Slovenské republice.
• Výrazně ušetříte na ceně výtisku, navíc poštovné i balné je pro předplatitele zdarma.
• Je to jednoduché a nezávazné, o nic se nestaráte. Jednou se k předplatnému přihlásíte a my vám pak každý rok na začátku ledna zašleme e-mailem výzvu k úhradě předplatného - dispozice pro bankovní převod z účtu. Pokud platbu uhradíte, pošleme vám na začátku sezóny novou aktuální Databázi letišť přímo do vaší schránky. Pokud platbu neuhradíte nic se neděje - pokud však vynecháte více let a budete chtít předplatné obnovit, musíte se zde přihlásit k předplatnému znovu (založit si nový předplatitelský účet).

Ceník předplatného:
Databáze letišť

Databáze letišť CZ+SK
Obsahuje:
+ Databázi letišť CZ+SK (kniha s kroužkovou vazbou)
+ Leteckou NAVIGAČNÍ mapu VFR 1:500 000 CZ+SK
+ Leteckou PLÁNOVACÍ mapu VFR 1:1 000 000 CZ+SK (mapa spodního vzdušného prostoru)
+ Poštovné a balné (doručení do vaší schránky v ochranném obalu)
+ Změnovou službu na celou sezónu (elektronicky v PDF)
Roční předplatné
650,- Kč

pro doručení v rámci České republiky
nebo 30,- Eur
pro doručení v rámci Slovenska
• Ceny předplatného jsou uvedeny včetně DPH, poštovného a balného, oproti běžné ceně na dobírku ušetříte 139,- Kč nebo 9,- Eur.
• Ceny pro Slovenskou republiku jsou uvedeny v Eur, kromě přepočtu kurzem CZK/EUR zohledňují také rozdílné poštovné pro zaslání v rámci Slovenské republiky.
• Běžné ceny v obchodě / e-shopu: Databáze letišť CZ+SK 690,- Kč (29,- Eur), poštovné na dobírku činí 99,- Kč pro doručení v rámci České republiky nebo 10,- Eur pro doručení na Slovensko.

Co vás čeká - postup přihlášení k předplatnému a způsob platby:
• Na stránce www.aerobaze.cz/predplatne se přihlásíte k předplatnému vyplněním základních registračních údajů (vaše jméno, doručovací adresa, telefon a e-mail).
• Náš systém vám vygeneruje vaše předplatitelské číslo - toto číslo je zároveň variabilním symbolem platby a také jej budete používat pro přihlášení do systému pokud byste například potřebovali změnit vaší doručovací adresu nebo další kontakty.
• Ihned po registraci od nás obdržíte dva emaily: 1. potvrzení registrace a 2. dispozice k úhradě. Úhradu můžete provést ihned a my vám připíšeme uhrazenou částku na váš předplatitelský účet. V tom případě vás již nebudeme na začátku ledna vyzývat k úhradě běžným způsobem. Pokud předplatné neuhradíte hned, vyzveme vás k tomu v lednu stejně jako všechny ostatní předplatitele.
• V první polovině ledna od nás obdržíte e-mail s výzvou k úhradě předplatného - dispozicemi pro bankovní převod z účtu. Pro předplatné v rámci Slovenské republiky máme otevřen běžný účet v EUR vedený přímo na Slovensku.
• Aktuální Databáze letišť vychází každý rok na začátku letecké sezony - v březnu/dubnu. Předplatné prosím uhraďte v termínu uvedeném v e-mailu (dispozicích k úhradě).
POZOR: Zcela nejpozdější termín pro úhradu předplatného na daný rok je vždy 28. února (do tohoto dne musí být vaše platba připsána na náš účet)! Pokud uhradíte předplatné po tomto termínu, připíšeme úhradu na váš účet předplatného až na následující rok (obdržíte tedy až výtisk Databáze letišť v dalším roce)!
• Termín pro úhradu předplatného uvedený v první emailové výzvě k úhradě je většinou konec ledna. Je to proto, že potřebujeme před zadáním nové Databáze letišť do tisku vědět, kolik předplatitelů si ji objednalo, abychom jich nechali vytisknout dostatek (do tisku zadáváme první části nové Databázi letišť běžně již v první polovině února).
• Pokud předplatné neuhradíte, připomeneme vám v polovině února úhradu ještě jedním emailem (samozřejmě jen pokud se ze zasílání e-mailů neodhlásíte pomocí odkazu na konci našeho emailu).
• Všechny vaše údaje, došlé úhrady, daňové doklady za předplatné a ostatní informace o předplatitelském účtu si můžete zkontrolovat na této stránce (www.aerobaze.cz/predplatne) - můžete zde také změnit či opravit vaši doručovací adresu a ostatní údaje (pro přihlášení budete potřebovat vaše číslo předplatitele a PSČ).

=== Mobilní apka versus tištěná publikace Databáze letišť (20/1/2023) ===
Nahrazuje mobilní apka Databáze letišť tištěnou publikaci úplně?
Před pár dny mi přišel mail s dotazem, který by mohl zajímat více pilotů, tak vám přináším detailnější odpověď. Odpověď má totiž více úhlů pohledu a nelze úplně jednoznačně odpovědět tak či onak.
Otázka: Dobrý den, rád bych se zeptal zdali mobilní aplikace Databáze letišť plně nahrazuje tištěnou podobu. Tedy pokud si koupím aplikaci a budu ji mít při letu dostupnou na tabletu, nemusím už kupovat a používat tištěnou podobu? Obecně musím odpovědět: ANO - mobilní aplikace plně nahrazuje tištěnou podobu. Rád bych však zmínil i ostatní aspekty.
A/ čistě technicky: ANO - úplně všechny informace, které najdete v tištěné podobě najdete také v mobilní apce. Podrobné letištní informace včetně rozšířených informací ze sekce AD Info, PDF listy z DL Profi, kompletní informace ze všeobecné části GEN (v PDF - eBook) a také kvalitní leteckou mapu v obou měřítkách 1:500 000 + 1:1 000 000. V mobilní apce však najdete výrazně více. Jsou to podrobné informace o dalších leteckých objektech (heliporty, PG plochy, radionavigační zařízení, vstupní a VFR hlásné body, letecké překážky) a o všech vzdušných prostorech (s uvedením provozní doby, informací o omezeních provozu a hlavně odpovídajících komunikačních frekvencí). Navíc je v apce také podrobná letecká mapa 1:200 000. Dále jsou to aktuální (on-line) meteorologické informace včetně meteo radaru, METAR/TAF, regionální QNH a hlášení aktuálního počasí i předpovědí od ČHMÚ. Je zde dostupný také kompletní AIP a VFR příručka ČR. Přidanou hodnotou je určitě spojení mapy s GPS pro zobrazení vaší aktuální polohy a hlavně propracovaná navigace. Trať vašeho letu si můžete nakreslit prstem v mapě nebo jednoduše vybrat ze seznamu letišť a ostatních bodů a apka vás po vámi zadané trati poté spolehlivě povede.
B/ legislativní aspekt: opět ANO - mobilní apka je po legislativní stránce plnou náhradou za informace v tištěné podobě. Letecké předpisy a zákon v této otázce hovoří zcela jasně: "pilot má povinnost mít na palubě mapu obsahující aktuální letecké informace". Kdo tuto mapu vydal není důležité (jestli ŘLP nebo kdokoliv jiný) a formu předpisy také neřeší (jestli papírová nebo elektronická). To samé platí pro informace o letištích, které si musí pilot také zajistit pro vykonání letu. Mobilní apka je tedy plně vyhovující zdroj informací - to platí samozřejmě pro všechny druhy letecké činnosti - létání s běžnými motorovými letadly (kategorie GA), vrtulníky, větroni nebo s UL letadly (SLZ). Podrobnou analýzu na toto téma zpracoval již v roce 2021 letecký guru Michal Orlita - najdete ji zde: https://www.aeroweb.cz/clanky/7360-letecka-mapa-na-palube-fakta-myty-a-par-rad-z-praxe
C/ praktická stránka: a zde se dostáváme na tenčí led. Já osobně každému pilotovi doporučuji, aby měl na palubě kromě všech možných elektronických zařízení alespoň papírovou leteckou mapu. Hlavním důvodem je bezpečnost, ale také praktičnost. U každého elektronického zařízení je potřeba počítat s možností výpadku. Vyčerpání baterie se dá v dnešní době vcelku dobře řešit buď palubním napájením nebo powerbankou. S přehřátím od sluníčka je to již horší. Mne osobně takto vypadl tablet kvůli přehřátí chvíli před příletem na letiště a než se mi ho podařilo znovu spustit, už jsem byl dávno po přistání (naštěstí jsem měl sebou také papírové vydání Databáze letišť jako zálohu). Praktická stránka je také prostá. Pokud letíte po trati a potřebujete aby vás mobil/tablet vedl, tak je kolikrát pohodlnější zalistovat v papírovém vydání pro získání potřebných informací a ponechat elektronické zařízení v klidu navigovat. To samé platí pokud si potřebujete něco najít v mapě. Myslím, že těch pár stovek za rok za tištěnou Databázi letišť s leteckými mapami určitě stojí za to.

• Máte-li jakékoliv dotazy či nejasnosti, kontaktujte nás na telefonu +420 602 420 260 nebo +420 222 720 960, nebo e-mailem: predplatne@aerobaze.cz
• Zároveň se vstupem nové legislativy v oblasti ochrany osobních údajů (GDPR), bych všechny předplatitele a registrované uživatele Databáze letišť rád informoval, že správcem vašich osobních údajů je společnost Patrik Sainer se sídlem provozovny Tušť 167, 378 06 Suchdol nad Lužnicí, Česká republika, ičo: 48217841. Vaše osobní údaje zpracováváme výhradně pro účely poskytování našich služeb a produktů a nepředáváme vaše osobní údaje třetím stranám. Pokud si nadále nepřejete být kontaktováni, sdělte nám prosím tuto skutečnost emailem na adresu: patrik@aerobaze.cz.

Děkujeme vám za váš zájem o Databázi letišť a za využití našeho předplatného.
Patrik Sainer, vydavatel vaší Databáze letišť

 

toto okno nelze přesouvat dolůtoto okno nelze vypnout

Úřady a organizace

Aeroklub ČR
Letecká amat. asociace
Úřad civilního letectví
Počasí
Letecké - CHMI - OLM
METEO ŘLP CZ
Orbifly MetMap
21OWS - 5 day
Analysis Chart
Medard
METAR/TAF
Meteosat CZ (CHMI)
Meteosat EU (Sat24.com)
AFWA
Meteoweb
Radarová data
Ogimet
Letecké informace
AIP ČR on-line
IBS ŘLP ČR
Letecká informační služba
AisView
AUP/UUP
WebBriefing

 

©Copyright Avion® Patrik Sainer 2000-2024
telefon: 222 720 960, e-mail:
Všechna práva vyhrazena. Všechny materiály zde zveřejněné jsou chráněny autorským zákonem, jejich reprodukce, tisk, přebírání či jakékoliv jiné veřejné šíření bez písemného souhlasu provozovatele stránek je výslovně zakázáno.

Sting flies
·  AeroBáze ·  Databáze letišť ·  Avion ·  Mobilní apka Databáze letišť ·  Letecká mapa on-line ·