Avion
Home
Home
English

Produkty
Produkty
Databáze letišť
PROFI verze
Mobilní APKA
Letová
dokumentace

Letecké fotografie
Letecké
fotografie

Plochy SLZ
Plochy SLZ

Obchod
Obchod
e shop
Prodejci
Velkoobchod Katalog

Firma
Firma
Kontakt
Grafika
Tiskové
zprávy

Lidské zdroje
Aktivity

Aplikace DATABÁZE LETIŠŤ pro mobilní zařízení

Máme pro vás novu apku pro zařízení Apple s operačním systémem iOS a iPadOS! Apku si můžete stáhnout v AppStore ZDE Databáze letišť pro iPad/iPhone


Máme pro vás novu apku pro zařízení s operačním systémem Android! Apku si můžete stáhnout v GooglePlay ZDE Databáze letišť pro iPad/iPhone


RYCHLÝ PRŮVODCE ZDE: PRŮVODCE MOBILNÍ APKOU a PODROBNÁ LEGENDA - popis funkcí apky a jejího ovládání si můžete stáhnout ZDE (PDF cca 18MB)NÁKUP LICENCE
Klikněte ZDE pro nákup licence on-line!

Náš systém vám on-line vygeneruje licenční číslo a umožní platbu za tuto licenci pomocí platební karty. Vše se odehrává zcela automatizovaně, včetně vygenerování daňového dokladu. Vaše nové licenční číslo bude aktivní ihned po provedení platby a tudíž můžete ihned začít využívat naši aplikaci včetně podrobných dat.
Pokud nechcete nebo nemůžete licenci uhradit on-line platební kartou, tak si můžete zakoupit tištěný kupon s licencí v našem pilotshopu na dobírku ZDE, nebo v prodejně Aviatik v Praze.

Licence pro Nebeské Anděly na celý rok zdarma - pokračuje také v roce 2024!
Společně s klubem Nebeských Andělů vám přinášíme speciální akci - každý člen klubu se může těšit na voucher pro zpřístupnění podrobných leteckých dat na celý rok zcela zdarma! Současní členové klubu obdrží prodloužené licence emailem nejpozději 14/3/2023. Žádost o licenci můžete jednoduše odeslat PŘÍMO ZDE!

ADMINISTRACE LICENCE
Klikněte ZDE pro administraci licence.

Pokud vaše licence již vyexpirovala a chcete si ji prodloužit, můžete tak učinit právě zde v administraci. Můžete si zde také zkontrolovat jaké máte k licenci přiřazená zařízení a její platnost či vytisknout daňové doklady za uhrazená prodloužení licence.
Podrobný návod na obnovení licence ve vaší mobilní apce najdete zde: https://www.aerobaze.cz/app/obnova/.

Nabídka multilicence pro vaši leteckou školu, společnost, klub či spolek
V případě zájmu o multi-licenci kontaktujte přímo Patrika Sainera (+420 602 420 260).


AERONAUTICAL DATA LICENCE
Click HERE FOR ON-LINE PURCHASE
of license for detailed aeronautical data for APP Databaze letist! Detailed aeronautical data contain complete aerodrome information (251 aerodromes, UL fields, heliports), Aeronautical Charts from overview to detailed zoom level (scales 1:1 000 000 + 1:500 000 + 1:200 000) and also GEN section with general informatins! All for both regions: Czech Republic + Slovak Republic!

APP QUICK GUIDE and CAPTION and COMMENTS for Aerodrome Database and aeronautical charts
Mobile app description and detailed caption and comments for informations published at Aerodrome Database APP is available for download HERE (PDF 14MB).

Podrobná letecká data pro AKTUÁLNÍ rok
Licence na užívání aplikace (a tudíž zobrazení podrobných leteckých dat) a aktualizace dat v aplikaci jsou dvě zcela oddělené záležitosti. Po dobu platnosti vaší licence můžete užívat všechna podrobná data v aplikaci a stahovat si jednotlivé aktualizace. Pokud vaše licence vyexpiruje, přestanou se vám podrobná data v aplikaci zobrazovat a budete moci užívat pouze data obsažená ve verzi zdarma. Pokud si platnost vaší licence prodloužíte, všechna podrobná data se vám budou opět zobrazovat a budete si moci stahovat aktualizace dat.

Všeobecné obchodní podmínky (VOP) a informace o ochraně osobních údajů najdete ZDE.
V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat - kontakty najdete ZDE.


Webová apka pro počítače
Vybrané informace z Databáze letišť najdete také v naší webové apce na adrese www.DL.cz.


=== Průvodce mobilní apkou Databáze letišť na AirGuru.cz (8/6/2023) ===
Na serveru AirGuru.cz vyšel průvodce mobilní apkou.
Jedná se o popis základních funkcí apky - jak ji nainstalovat, spustit, jak koupit licenci a jak ovládat základní funkce apky. Průvodce mobilní apkou je vydaný formou e-learningu - můžete si jej on-line spustit na vašem počítači, telefonu nebo tabletu a je zcela zdarma (spuštění kurzu vyžadu registraci na server AirGuru - registrace je zdarma). Průvodce pro vás připravil a namluvil sám letecký guru Michal Orlita společně s vydavatelem apky Databáze letišť Patrikem Sainerem. Kurz najdete na tomto odkazu: https://online.airguru.cz/courses/aplikace-databaze-letist
=== Mobilní apka versus tištěná publikace Databáze letišť (20/1/2023) ===
Nahrazuje mobilní apka Databáze letišť tištěnou publikaci úplně?
Před pár dny mi přišel mail s dotazem, který by mohl zajímat více pilotů, tak vám přináším detailnější odpověď. Odpověď má totiž více úhlů pohledu a nelze úplně jednoznačně odpovědět tak či onak.
Otázka: Dobrý den, rád bych se zeptal zdali mobilní aplikace Databáze letišť plně nahrazuje tištěnou podobu. Tedy pokud si koupím aplikaci a budu ji mít při letu dostupnou na tabletu, nemusím už kupovat a používat tištěnou podobu? Obecně musím odpovědět: ANO - mobilní aplikace plně nahrazuje tištěnou podobu. Rád bych však zmínil i ostatní aspekty.
A/ čistě technicky: ANO - úplně všechny informace, které najdete v tištěné podobě najdete také v mobilní apce. Podrobné letištní informace včetně rozšířených informací ze sekce AD Info, PDF listy z DL Profi, kompletní informace ze všeobecné části GEN (v PDF - eBook) a také kvalitní leteckou mapu v obou měřítkách 1:500 000 + 1:1 000 000. V mobilní apce však najdete výrazně více. Jsou to podrobné informace o dalších leteckých objektech (heliporty, PG plochy, radionavigační zařízení, vstupní a VFR hlásné body, letecké překážky) a o všech vzdušných prostorech (s uvedením provozní doby, informací o omezeních provozu a hlavně odpovídajících komunikačních frekvencí). Navíc je v apce také podrobná letecká mapa 1:200 000. Dále jsou to aktuální (on-line) meteorologické informace včetně meteo radaru, METAR/TAF, regionální QNH a hlášení aktuálního počasí i předpovědí od ČHMÚ. Je zde dostupný také kompletní AIP a VFR příručka ČR. Přidanou hodnotou je určitě spojení mapy s GPS pro zobrazení vaší aktuální polohy a hlavně propracovaná navigace. Trať vašeho letu si můžete nakreslit prstem v mapě nebo jednoduše vybrat ze seznamu letišť a ostatních bodů a apka vás po vámi zadané trati poté spolehlivě povede.
B/ legislativní aspekt: opět ANO - mobilní apka je po legislativní stránce plnou náhradou za informace v tištěné podobě. Letecké předpisy a zákon v této otázce hovoří zcela jasně: "pilot má povinnost mít na palubě mapu obsahující aktuální letecké informace". Kdo tuto mapu vydal není důležité (jestli ŘLP nebo kdokoliv jiný) a formu předpisy také neřeší (jestli papírová nebo elektronická). To samé platí pro informace o letištích, které si musí pilot také zajistit pro vykonání letu. Mobilní apka je tedy plně vyhovující zdroj informací - to platí samozřejmě pro všechny druhy letecké činnosti - létání s běžnými motorovými letadly (kategorie GA), vrtulníky, větroni nebo s UL letadly (SLZ). Podrobnou analýzu na toto téma zpracoval již v roce 2021 letecký guru Michal Orlita - najdete ji zde: https://www.aeroweb.cz/clanky/7360-letecka-mapa-na-palube-fakta-myty-a-par-rad-z-praxe
C/ praktická stránka: a zde se dostáváme na tenčí led. Já osobně každému pilotovi doporučuji, aby měl na palubě kromě všech možných elektronických zařízení alespoň papírovou leteckou mapu. Hlavním důvodem je bezpečnost, ale také praktičnost. U každého elektronického zařízení je potřeba počítat s možností výpadku. Vyčerpání baterie se dá v dnešní době vcelku dobře řešit buď palubním napájením nebo powerbankou. S přehřátím od sluníčka je to již horší. Mne osobně takto vypadl tablet kvůli přehřátí chvíli před příletem na letiště a než se mi ho podařilo znovu spustit, už jsem byl dávno po přistání (naštěstí jsem měl sebou také papírové vydání Databáze letišť jako zálohu). Praktická stránka je také prostá. Pokud letíte po trati a potřebujete aby vás mobil/tablet vedl, tak je kolikrát pohodlnější zalistovat v papírovém vydání pro získání potřebných informací a ponechat elektronické zařízení v klidu navigovat. To samé platí pokud si potřebujete něco najít v mapě. Myslím, že těch pár stovek za rok za tištěnou Databázi letišť s leteckými mapami určitě stojí za to.
=== Navigace v apce pro Android (4/8/2022) ===
V apce pro Android je přidán nový modul MOJE TRATĚ - podrobné plánování tratí s více otočnými body
Uživatelé používající operační systém Android se konečně dočkali! Trať je nyní možné plánovat přímo prstem v mapě nebo výběrem z vyhledaných letišť a všech ostatních navigačních bodů. Apka vám spočítá podrobnou navigační přípravu (vzdálenosti a časy na trati, čas příletu) a následně vás po naplánované trati povede do cíle. Na vedení podél trati ještě pracujeme, proto prosím omluvte případné drobné nepřesnosti. Nezapomeňte si stáhnout aktualizaci apky z GooglePlay! (Apka pro Apple má tuto funkci již od uvedení na trh.)


Databáze letišť


web design: (c) 1998-2024, Avion®, Patrik Sainer